... PayPalהנך מועבר לעמוד הרכישה ב

המלצות על הספר החדש

ההמלצה של ד"ר עופר פלד
פסיכולוג קליני-חינוכי מומחה, מדריך מוסמך, מנהל  ביה"ס ל-CBT פרט, משפחה, קהילה ומנהל המרכז לסכמה תרפיה רעננה

הספר "לשנות באמת" מאת נעמי דותן, הוא אוצר של ממש עבור העוסקים בטיפול נפשי ובפרט עבור המטפלים בילדים ונוער.
הספר כורך בתוכו שילוב של צורה, תוכן ומעשיות המתלכדים לכדי  מערך טיפולי ממוקד ועם זאת גמיש, המאפשר למטופל לנוע מתקיעות בבעיותיו למפגש מותאם עם האתגרים הניצבים בפניו.
בהיבט הצורה, לספר עטיפה מרהיבת צבעים חמים וקרים הנעים בשילוב הרמוני ומזמין להעמיק בקריאה. מבט נוסף בעטיפה חושף חתימות מים עם תמונות של פני ילדים המלמדות על קשת של רגשות. הספר בגודל של חוברת עבודה המעיד על מטרתו - להפשיל שרוולים ולהתגייס לעבודה משמעותית עם הילדים. הספר מאורגן לפני סדר נושאים המאפשר למטפל התמצאות קלה ונוחה להגיע למענה ממוקד עבור היבט טיפולי המעסיק אותו. מחצית מהספר מוקדשת ללמידה ומחציתו השנייה פורסת שפע של כלים טיפוליים שפיתחה המחברת לשימוש בחדר הטיפול.
בהיבט התוכן, הספר עוסק בטיפול REBT - זרם מרכזי בגישה הקוגניטיבית התנהגותית. התכנים כוללים ידע מעמיק ואינטגרטיבי המשלב גם גישות טיפול משיקות לכלל מדריך טיפולי ב-10 צעדים, הנקרא תוכנית שחמ"ט, אשר פותח ע"י המחברת להתאמת REBT לטיפול בילדים ונוער.  
בהיבט המעשיות, הספר מכוון את המטפל לעבודה שיטתית עם מחשבות, רגשות והתנהגויות כדי לאפשר למטופל הצעיר רווחה נפשית במפגש עם טריגרים בחייו. בספר שזורים היבטים תיאורטים, לצד דוגמאות קליניות, ופירוט של התערבויות רלוונטיות לכל צעד משלבי הטיפול.
לסיכום, הספר "לשנות באמת", הינו מלאכת מחשבת של תיאוריה, ניסיון קליני ויצירתיות במעשה הטיפולי. הוא מתאים לטיפול במגוון רחב של בעיות ופורס תוכנית טיפול צעד אחרי צעד.

תודה לך נעמי
ד"ר עופר פלד, פסיכולוג קליני-חינוכי מומחה, מדריך מוסמך, מנהל  ביה"ס ל-CBT פרט, משפחה, קהילה ומנהל המרכז לסכמה תרפיה רעננה


ההמלצה של פרופ' יואל אליצור
פסיכולוג קליני, חינוכי ורפואי, מומחה-מדריך, ראש המגמה לפסיכולוגיה חינוכית וקלינית של הילד

נעמי יקרה,
הספר החדש שלך הגיע ולא חיכיתי הרבה כדי לקרוא אותו כי מייד שבה את ליבי. הספר כמו סלסלה מלאה בדברים טובים לעבודה עם ילדים, החל מפיץ, שפיץ ומיץ, והמשך בשפע של רעיונות יישומיים שעוזרים להבין איך להנגיש את העבודה לילד, לשבות את ליבו, לערב אותו, לעודד ולעורר מוטיבציה.

אציג כמובן את הספר לתלמידי וגם אבקש שירכשו אותו לספרייה שלנו.

בברכה חמה,
פרופ' יואל אליצור | פסיכולוג קליני, חינוכי ורפואי, מומחה-מדריך
ראש המגמה לפסיכולוגיה חינוכית וקלינית של הילד
ביה"ס לחינוך ע"ש שלמה (סימור) פוקס, האוניברסיטה העברית בירושליםההמלצה של ד'' ר יופּ מאיירס
פסיכולוג קליני, בעבר ראש המגמה לפסיכולוגיה חינוכית וקלינית של הילד באוניברסיטה העברית בירושלים. יו"ר האגודה הישראלית לטיפול קוגניטיבי התנהגותי (איט"ה) לשעבר. מדריך ומומחה בטיפול התנהגותי־קוגניטיבי ובטיפול פסיכודינמי קצר מועד (EDT).

ספר ייחודי שמציג, מסביר ומבהיר, בפעם הראשונה בשפה העברית, גישה פסיכולוגית טיפולית לילדים המתבססת על מחקר מדעי עכשווי, על הוכחות מדעיות בנוגע ליעילות הטיפול ועל ניסיון עשיר של מטפלת בילדים ובנוער (child psychotherapist) שטיפלה בהצלחה רבה במאות ילדים עם מגוון של בעיות רגשיות והתנהגותיות.
הספר שלפניכם גדוש בדוגמאות מוחשיות של עבודה טיפולית ומשתמש בהרבה סיפורים, ציורים, תרגילים המותאמים לשלב ההתפתחות של הילד, ליכולותיו, לנקודות החוזק שלו ולמגבלותיו.
נעמי דותן נותנת לנו מתנה יקרה – מודל טיפולי פסיכולוגי מודרני ומעודכן להפחתת סבל ומצוקה ולהגברת רווחה נפשית ורגשית (wellbeing) ובריאות נפש של ילדים ונוער. בעידן המודרני של המאה העשרים ואחת הטיפול הפסיכולוגי המוצע בספר הזה הוא הכרחי וחיוני אם רוצים לתרום תרומה משמעותית לבריאות הנפש של ילדים ונוער.

ד'' ר יופּ מאיירס
פסיכולוג קליני, בעבר ראש המגמה לפסיכולוגיה חינוכית וקלינית של הילד באוניברסיטה העברית בירושלים. יו"ר האגודה הישראלית לטיפול קוגניטיבי התנהגותי (איט"ה) לשעבר. מדריך ומומחה בטיפול התנהגותי־קוגניטיבי ובטיפול פסיכודינמי קצר מועד (EDT).