top of page
נעמי דותן-8.jpg

קליניקת נעמי דותן

קליניקת נעמי דותן פועלת למעלה מעשרים שנה והתרחבה בשנת 2011, היא כוללת כיום חמישה מטפלים. הקליניקה מבוססת על גישה עדכנית לטיפול בילדים - טיפול אינטגרטיבי בדגש על גישת הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, תוך שימוש במודלים מקצועיים שפותחו ע"י הפסיכולוגית נעמי דותן תוך הנגשת הטיפול לילדים, משחקיות, אימוץ גישה חמה ושירות זמין להורים.

 

בקליניקה מטפלים - פסיכולוגים, עו"ס, מטפלים באומנות שנבחרו בקפידה תוך הכרות מעמיקה עם עבודתם, מטפלי CBT מוסמכים, כולם בעלי מקצוע מנוסים בתחומם בעלי ניסיון בעבודה עם ילדים והורים.

 

הקליניקה מתמחה בטיפול בילדים על מגוון קשייהם והיא כוללת התמחות מיוחדת בעבודה בהדרכת הורים, בטיפול בחרדות, הפרעות קשב ופעלתנות יתר, בעיות התנהגות, קשיים בוויסות רגשי ועוד.

הצוות הטיפולי

מטפלת התנהגותית קוגניטיבית מומחית ומדריכה.

פסיכולוגית, בעלת גישה אינטגרטיבית, מוסמכת בטיפול בביופידבק. בעלת ניסיון של כעשרים ושש שנה בטיפול בילדים עם התמחות וניסיון רב סביב קשיים בוויסות רגשי - הפרעות חרדה, בעיות התנהגות ושליטה עצמית, הפרעות קשב ADHD וניסיון רב בעבודה והדרכה של מערכות חינוך. בנוסף, מרצה, מדריכה ומכשירה מזה שנים אנשי מקצוע המבקשים ללמוד טיפול CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) בתוכניות המובילות לטיפול קוגניטיבי התנהגותי ברחבי הארץ .

מרצה בימי עיון, מעבירה השתלמויות לצוותים וסדנאות ברחבי הארץ בטיפול קוגניטיבי התנהגותי.

 

הניסיון הרב שנצבר בטיפול בילדים המתבסס גם על הגישה הרציונלית אמוטיבית REBT (מבית מדרשו של אלברט אליס), הוביל לפיתוח מודל עבודה טיפולי ייחודי נגיש ואפקטיבי לטיפול בילדים "לשנות באמת" בספר לשנות באמת שיצא לאור ב 2018 יחד עם פיתוח חומרי עבודה נוספים לאורך השנים. המודל הטיפולי האפקטיבי לשנות באמת משמש בהצלחה ובהנאה מטפלים רבים ברחבי הארץ.

בין יתר החומרים שפיתחה לשימוש מטפלים העובדים עם ילדים: המשחק החלוצי לשחק באמת 2011, חוברת העבודה לשנות באמת. הלוח המגנטי רגע של רגש לעבודה על חינוך רגשי עם ילדים ומשפחות ולוחות מגנטים נוספים: לוח תגובות גופניות, ולוח מה קרה באמת.

בשנה האחרונה מתמקצעת גם בסכמה תרפיה גישתו של ג'פרי יאנג ומשלבת אותה בעבודתה הקלינית.

בשנת 2011 הורחבה  הקליניקה ושולבו בה מטפלים מובחרים נוספים שנבחרו בקפידה לטיפול בילדים ברוח מודל העבודה של נעמי דותן ,מתוך שאיפה להתאמה מירבית בין המטופל וצרכיו למטפל.

נעמי דותן
פסיכולוגית חינוכית מומחית

מטפלת קוגניטיבית התנהגותית מומחית ומדריכה  |  מנהלת ובעלת הקליניקה

_MG_0267.jpg

עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית, מטפלת בגישות דינאמית, קוגניטיבית-התנהגותית, (חברה מומחית באיט"ה), טיפול במשחק בליווי הדרכות הורים. בעלת ניסיון של כעשר שנים בטיפול בילדים.

בעלת ניסיון של כעשור בייעוץ, טיפול ופסיכותרפיה עם ילדים, מתבגרים ומבוגרים, עם קשיי ויסות רגשי, ליווי רגשי של תהליך, ADHD - הפרעות קשב וריכוז, OCD, הפרעות חרדה, קשיי התנהגות ושליטה עצמית.

בעלת ניסיון בעבודה במגזר הציבורי והפרטי, ובהתערבויות פרטניות וקבוצתיות, שכול ואבדן, התמודדות עם מחלות בקרב ילדים ומבוגרים, הפרעות אישיות גבולית באמצעות טיפול דיאלקטי-קוגניטיבי .

בעלת ניסיון בהדרכת הורים באופן פרטני וקבוצתי, Play Therapy - טיפול במשחק.

עובדת בשתי קליניקות פרטיות, ברמת חן ובתל-אביב, במרכז לגיל הרך, בטיפול בילדים, מתבגרים והדרכות הורים, במרפאת אורח חיים בריא ותזונה נכונה בבית חולים "וולפסון", וב"אלה" -  בית לאנשים המתמודדים עם כאב נפשי, משברי חיים, טראומה אבדן ושכול.

 

ה"אני מאמין" של אילנה הינו שלכל ילד ככל אדם, יש יכולות רבות וזכות למצותן, זאת דרך עבודה פרטנית עם הילד ובעבודה מערכתית עם הדמויות והמסגרות המשמעותיות בחייו.

אילנה מישון
עובדת סוציאלית  (M.S.W)

מטפלת התנהגותית קוגניטיבית (CBT) מוסמכת

אילנה מישון תמונה לאתר.jpg

רותם בעלת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

במסגרת ניסיונה מלווה ומטפלת מזה חמש שנים בילדים, נוער ומשפחות הן בתהליכים דינאמיים, תהליכים קוגניטיביים התנהגותיים והן במסגרת הדרכות הורים.

עבדה במשך שנתיים במסגרות טיפוליות עם ילדים ונוער בסיכון וליוותה את הילדים ומשפחותיהם בתהליכים טיפוליים משמעותיים. במסגרת כך, ליוותה גם ברמה המערכתית צוותים אשר עבדו עם הילדים ההלו בעבודתם הרגשית והטיפולית.

בוגרת שנה ראשונה ב"תכנית הישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי". מתחילה בימים אלו את השנה השנייה במיקוד על עבודה עם ילדים ונוער.

כיום, עובדת בבית החולים "מרחבים" בבאר יעקב במחלקת נשים סגורה אקוטית. במסגרת העבודה מקבלת מטופלות מאושפזות, ומטופלות חוץ ומלווה אותם בתהליכי עיבוד של המחלה, ושל נסיבות חייהן.

בקליניקה של נעמי דותן מזה מתמקדת בעבודה עם ילדים ונוער המציגים התמודדויות שונות וביניהן: הפרעות חרדה, הפרעות קשב ופעלתנות יתר והפרעות התנהגותיות.

האני מאמין שלי הוא שבכדי ליצור שינוי נכון ועמוק בדפוסים ומחשבות של ילדים יש צורך בהדרכת הורים מלווה, זאת בכדי שתהליכי השינוי יובנו, יועמקו ויופנמו.

רותם דותן טובול
פסיכולוגית קלינית מומחית

סטודנטית ל-CBT, טיפול קוגניטיבי התנהגותי

רותם דותן טובול תמונה לאתר 2.JPG

מירב צדוק היא פסיכולוגית קלינית מומחית לילדים ונוער ופסיכולוגית חינוכית מומחית.

 

עוסקת מזה כ-15 שנים בטיפול בילדים ונוער הסובלים ממגוון קשיים: חרדה, דכאון, קשיים בדימוי עצמי ובמיומנויות חברתיות, בעיות התנהגות, הפרעת קשב וריכוז, התמודדות עם משברי חיים ועוד. הטיפול מלווה בהדרכת הורים/טיפול בהורות עפ"י פרופסור אסתר כהן ונעשה בגישה אינטגרטיבית המשלבת חשיבה דינמית עם טכניקות מעולם ה-CBT, הגל השני והגל השלישי כגון: A.C.T, מיינדפולנס ועוד. עבדה בשלל מסגרות ציבוריות ופרטיות.

מנחה קבוצות העצמה רגשית-חברתית לילדים, נוער, הורים וצוותי חינוך בנושאים: פיתוח חוסן נפשי, מתן כלים לוויסות רגשי ולהתמודדות עם מצבי לחץ.

מדריכה מנהלי בתי ספר, יועצים חינוכיים וצוותי ניהול במסגרת עבודה בשירות הפסיכולוגי-חינוכי, פתח תקווה. מרצה ומדריכה בבית הספר לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת בר אילן.

מירב צדוק
פסיכולוגית קלינית וחינוכית מומחית

פסיכולוגית קלינית מומחית לילדים ונוער  |  פסיכולוגית חינוכית מומחית

מירב תדוק תמונה לאתר.jpg

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וניהול ותואר שני בפסיכולוגיה חינוכית יישומית וייעוץ חינוכי (M.Sc).

בוגרת תכנית CBT, בתכנית הישראלית לפסיכותרפיה קוגנטיבית-התנהגותית, בתל השומר.

תכנית בחסות אוניברסיטת בר-אילן והאגודה הישראלית לטיפול התנהגותי - קוגניטיבי (איט"ה).

בעלת ניסיון של 20 שנה בעבודה עם ילדים ונוער לצד הדרכת הורים.

5 שנות ניסיון הדרכה בתחום התמודדות עם מצבי משבר, חירום ומניעת אובדנות, ביחידה הארצית של משרד החינוך.

אושרה ויין-קרן
יועצת חינוכית מומחית ומדריכה 

מטפלת CBT מוסמכת

אושרהויין קרן  תמונה לאתר.jpg

עדי מטפלת באומנויות MA בעלת ניסיון של כ-10 שנים. כמו כן מטפלת מוסמכת ב CBT - טיפול התנהגותי קוגניטיבי ומטפלת מוסמכת גם ב-EMDR.
בעבודתה הטיפולית, עדי מתאימה את סוג הטיפול למטופל לפי הצורך בזמן הפנייה.
עדי עובדת עם ילדים, מתבגרים ומבוגרים כולל הדרכות הורים כולל בניית תוכניות מותאמות אישית כחלק אינטגרלי מהעבודה הטיפולית.
הניסיון הטיפולי של עדי כולל עבודה בבית ספר להפרעות נפשיות בו מתמודדים התלמידים עם ADHD ו ADD הפרעות התנהגות ODD , CD, חרדות, דיכאון, סכיזופרניה של הילדות. וכן עבדה בבית ספר לילדים המתמודדים עם הפרעות על הרצף האוטיסטי ASD. 
עדי מקבלת מטופלים בקליניקה פרטית בגני תקווה .
האני מאמין של עדי - באמצעות הקשר הטיפולי הנרקם במרחב בטוח נוצר גשר לעולמו הפנימי של המטופל.

עדי קוטנר
מטפלת באומנויות - M.A

מטפלת CBT מוסמכת

WhatsApp Image 2024-01-25 at 12.16.42.jpeg

עובדת סוציאלית, פסיכותרפיסטית, מטפלת משפחתית וזוגית מוסמכת, מוסמכת בטיפול דיאדי (הורה-ילד) ומסיימת שנה ראשונה בתוכנית CBT בתל השומר. בעלת ניסיון רב, של למעלה מעשרים שנה בטיפול בילדים, ליווי משפחות במשבר, ועוד. עובדת בשיטה דינאמית וקוגניטיבית-התנהגותית עם מבוגרים, מתבגרים והורים-ילדים.

בעלת ניסיון בעבודה במסגרות ציבוריות ופרטיות. עבדה שנים רבות בבית חולים שניידר בליווי משפחות עם ילדים עם קשיים התפתחותיים, מחלות כרוניות וילדים הסובלים ממחלות חשוכות מרפא. עובדת כיום במכון להתפתחות הילד במכבי בטיפול ובניהול. עוסקת בטיפול במשפחות ובילדים עם קשיים התפתחותיות ובניהול תחום אוטיזם.

בעלת ניסיון רב בעבודה עם חולי, מחלות כרוניות, אובדנים, הפרעות אכילה, קשיי ויסות רגשי, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות חרדה וטראומה, קשיי התנהגות ושליטה עצמית.

האני המאמין של מורן, הוא שכל משפחה וכל ילד הם עולם ומלואו. אין "דרך אחת" לטפל, אלא יש צורך לחפש ולהתאים את התוכנית הטיפולית בהתאם לצרכים של כל משפחה וילד באופן ייחודי.

מורן רודניקי
עובדת סוציאלית (MSW)

סטודנטית ל-CBT טיפול קוגניטיבי התנהגותי  |  מטפלת משפחתית וזוגית מוסמכת

תמונה רודניקי מורן.jpg
bottom of page