נעמי דותן-8.jpg

קליניקת נעמי דותן

קליניקת נעמי דותן פועלת למעלה מעשרים שנה והתרחבה בשנת 2011, היא כוללת כיום חמישה מטפלים. הקליניקה מבוססת על גישה עדכנית לטיפול בילדים - טיפול אינטגרטיבי בדגש על גישת הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, תוך שימוש במודלים מקצועיים שפותחו ע"י הפסיכולוגית נעמי דותן תוך הנגשת הטיפול לילדים, משחקיות, אימוץ גישה חמה ושירות זמין להורים.

 

בקליניקה מטפלים - פסיכולוגים, עו"ס, מטפלים באומנות שנבחרו בקפידה תוך הכרות מעמיקה עם עבודתם, מטפלי CBT מוסמכים, כולם בעלי מקצוע מנוסים בתחומם בעלי ניסיון בעבודה עם ילדים והורים.

 

הקליניקה מתמחה בטיפול בילדים על מגוון קשייהם והיא כוללת התמחות מיוחדת בעבודה בהדרכת הורים, בטיפול בחרדות, הפרעות קשב ופעלתנות יתר, בעיות התנהגות, קשיים בוויסות רגשי ועוד.

הצוות הטיפולי

מטפלת התנהגותית קוגניטיבית מומחית ומדריכה.

פסיכולוגית, בעלת גישה אינטגרטיבית, מוסמכת בטיפול בביופידבק. בעלת ניסיון של כעשרים ושש שנה בטיפול בילדים עם התמחות וניסיון רב סביב קשיים בוויסות רגשי - הפרעות חרדה, בעיות התנהגות ושליטה עצמית, הפרעות קשב ADHD וניסיון רב בעבודה והדרכה של מערכות חינוך. בנוסף, מרצה, מדריכה ומכשירה מזה שנים אנשי מקצוע המבקשים ללמוד טיפול CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) בתוכניות המובילות לטיפול קוגניטיבי התנהגותי ברחבי הארץ .

מרצה בימי עיון, מעבירה השתלמויות לצוותים וסדנאות ברחבי הארץ בטיפול קוגניטיבי התנהגותי.

 

הניסיון הרב שנצבר בטיפול בילדים המתבסס גם על הגישה הרציונלית אמוטיבית REBT (מבית מדרשו של אלברט אליס), הוביל לפיתוח מודל עבודה טיפולי ייחודי נגיש ואפקטיבי לטיפול בילדים "לשנות באמת" בספר לשנות באמת שיצא לאור ב 2018 יחד עם פיתוח חומרי עבודה נוספים לאורך השנים. המודל הטיפולי האפקטיבי לשנות באמת משמש בהצלחה ובהנאה מטפלים רבים ברחבי הארץ.

בין יתר החומרים שפיתחה לשימוש מטפלים העובדים עם ילדים: המשחק החלוצי לשחק באמת 2011, חוברת העבודה לשנות באמת. הלוח המגנטי רגע של רגש לעבודה על חינוך רגשי עם ילדים ומשפחות ולוחות מגנטים נוספים: לוח תגובות גופניות, ולוח מה קרה באמת.

בשנה האחרונה מתמקצעת גם בסכמה תרפיה גישתו של ג'פרי יאנג ומשלבת אותה בעבודתה הקלינית.

בשנת 2011 הורחבה  הקליניקה ושולבו בה מטפלים מובחרים נוספים שנבחרו בקפידה לטיפול בילדים ברוח מודל העבודה של נעמי דותן ,מתוך שאיפה להתאמה מירבית בין המטופל וצרכיו למטפל.

נעמי דותן

מנהלת ובעלת הקליניקה  |  פסיכולוגית חינוכית מומחית

_MG_0267.jpg

עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית, מטפלת בגישות דינאמית, קוגניטיבית-התנהגותית, (חברה מומחית באיט"ה), טיפול במשחק בליווי הדרכות הורים. בעלת ניסיון של כעשר שנים בטיפול בילדים.

בעלת ניסיון של כעשור בייעוץ, טיפול ופסיכותרפיה עם ילדים, מתבגרים ומבוגרים, עם קשיי ויסות רגשי, ליווי רגשי של תהליך, ADHD - הפרעות קשב וריכוז, OCD, הפרעות חרדה, קשיי התנהגות ושליטה עצמית.

בעלת ניסיון בעבודה במגזר הציבורי והפרטי, ובהתערבויות פרטניות וקבוצתיות, שכול ואבדן, התמודדות עם מחלות בקרב ילדים ומבוגרים, הפרעות אישיות גבולית באמצעות טיפול דיאלקטי-קוגניטיבי .

בעלת ניסיון בהדרכת הורים באופן פרטני וקבוצתי, Play Therapy - טיפול במשחק.

עובדת בשתי קליניקות פרטיות, ברמת חן ובתל-אביב, במרכז לגיל הרך, בטיפול בילדים, מתבגרים והדרכות הורים, במרפאת אורח חיים בריא ותזונה נכונה בבית חולים "וולפסון", וב"אלה" -  בית לאנשים המתמודדים עם כאב נפשי, משברי חיים, טראומה אבדן ושכול.

 

ה"אני מאמין" של אילנה הינו שלכל ילד ככל אדם, יש יכולות רבות וזכות למצותן, זאת דרך עבודה פרטנית עם הילד ובעבודה מערכתית עם הדמויות והמסגרות המשמעותיות בחייו.

אילנה מישון, עובדת סוציאלית  (M.S.W)

מטפלת התנהגותית קוגניטיבית (CBT) מוסמכת

אילנה מישון תמונה לאתר.jpg

בעל תואר שני בפסיכולוגיה במגמת פסיכולוגיה קלינית וחינוכית של הילד מהאוניברסיטה העברית.

פסיכולוג חינוכי מתמחה בשש השנים האחרונות בשירות הפסיכולוגי החינוכי ברחובות.

בוגר תכנית פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית במרכז "חוסן" של העמותה לילדים בסיכון, במסגרתה טיפל בילדים ונוער הסובלים מחרדה במרפאה לבריאות הנפש "גהה".

בעל ניסיון של 8 שנים בטיפול בילדים ונוער לצד הדרכת הורים, רואה את הילד כחלק מסביבתו- המשפחה, בית-הספר וקבוצת השווים.

יפתח צפריר - פסיכולוג חינוכי (בהתמחות)

מטפל קוגניטיבי התנהגותי מוסמך CBT

יפתח צפרירי תמונה לאתר.jpg

בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות עבריינות והתמכרויות מאוניברסיטת חיפה.

בוגרת תכנית CBT בתוכנית הישראלית לפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית בתל השומר , תכנית בחסות  אוניברסיטת בר אילן והאגודה הישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי (איט"ה).

מטפלת התנהגותית קוגניטיבית מוסמכת ומוכרת איט"ה.

בעלת ניסיון של למעלה מ-30 שנה בעבודה עם ילדים, בהנחיית קבוצות כולל הנחיית הורים, מטפלת גם ב-OCD, ניהול כעסים, הפרעות חרדה למיניהן (חברתית, בחינות, כללית כ"ו) ודיכאון.

עובדת כ-8 שנים בבית חולים "אברבנאל" מרפאת לבריאות הנפש ילד ונוער "ניצנים".

שפות טיפול: עברית וספרדית.

ויויאן קרס - עובדת סוציאלית (M.S.W)

מטפלת קוגניטיבית התנהגותית מוסמכת CBT

ויויאן קרס תמונה לאתר.jpg

בת 30, בעלת תואר שני במגמת פסיכולוגיה קלינית של המבוגר מהאוניברסיטה העברית. בשנתיים האחרונות מתמחה במכון "טריאסט שריג". במסגרת ההתמחות טיפלה  במבוגרים במכון ובילדים ונוער במסגרת מרכז חירום לילדים שהוצאו מהבית בצו בית משפט.

 

כיום לומדת CBT בתוכנית הישראלית לפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית בתל השומר, תכנית בחסות אוניברסיטת בר אילן והאגודה הישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי (איט"ה).

 

בעלת ניסיון של שנתיים בהנחיית קבוצות למיומנויות חברתיות לילדים ומבוגרים על הספקטרום האוטיסטי במסגרת תכנית "רעים".

בעלת ניסיון של ארבע שנים בטיפול בילדים ונוער לצד הדרכת הורים.

 

מאמינה כי תקשורת טובה עם ההורים לצד הדרכת הורים קבועה מהותית לתוצאות משמעותיות בטיפול בילדים.

רותם דותן טובול - פסיכולוגית קלינית (בהתמחות)

סטודנטית ל-CBT, טיפול קוגניטיבי התנהגותי

רותם דותן טובול תמונה לאתר 2.JPG